×
Friday, October 7, 2022

Rama: Minishengeni Ballkanik rruga e vetme që Serbia të njohë Kosovën

December 24, 2020

Kryeministri Edi Rama tha ditën e sotme se Minishengeni Ballkanik është rruga e vetme që Serbia të njohë Kosovën. Ai theksoi se duke qenë pjesë e kësaj platfome, Serbia e ka më të vështirë që të ketë qasje negative.

”Është pjesë e këtij procesi për krijimin e platformës së marrëdhënieve, ku Serbia është në një pozitë të vështirë brenda, se jashtë kësaj kornize e ka më të thjeshtë që të ketë qasje negative.

E ka më të thjeshtë që të ketë qasje me ata jashtë. Kjo është rruga për këtë jam i sigurt, për të shkuar drejt njohjes së Kosovës, ky është një vizion strategjik dhe jo një taktikë qorre për të fituar zgjedhjet e ardhshme”, tha Rama.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments