×
Thursday, June 13, 2024

Pelosi i kthehet ashpër Trumpit: Po shemb kredibilitetin e zgjedhjeve amerikane

November 6, 2020


Drejtuesja e Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, Nancy Pelosi, i është drejtuar opinionit derisa po vazhdon numërimi i votave të zgjedhjeve presidenciale në SHBA.

Ajo konsideron se Donald Trump do të mendojë ndonjë “ide” sa është ende në pushtet, deri te inaugurimi i Joe Bidenit në janar të vitit të ardhshëm, transmeton Telegrafi.

“E kemi ditur se do të shpikë diçka, përveç që po tenton të shembë kredibilitetin e zgjedhjeve amerikane. Është diçka për çka kemi kritikuar vendet e tjera, kurse tani po ndodh tek ne, sulm në zgjedhjet tona”, ka shtuar ajo.

Ajo është shprehur e bindur se Joe Biden dhe Kamala Harris do të hyjnë në Shtëpinë e Bardhë dhe thotë se është shumë e lumtur për këtë.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments