×
Sunday, June 4, 2023

Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit

April 6, 2020Për shkak të mbylljes së njerëzve si pasojë e pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), sheshet simbolike të Stambollit, si Taksim, Eyupsultan, Ortakoy dhe sheshi i Xhamisë së Re në Eminönü, u kanë mbetur vetëm pëllumbave.

Qytetarët i kanë lënë sheshet të boshatisura për të respektuar masat kundër pandemisë.

Këto sheshe, ku zakonisht njerëzit ushqenin pëllumbat, tashmë janë përfshirë nga qetësia për shkak të pandemisë. Ndërkaq, disa ende vazhdojnë të kujdesen për këto shpend duke u hedhur ushqim.

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments