×
Sunday, May 28, 2023

Merkel nuk ka koronavirus, analiza për COVID-19 negative

March 23, 2020Zëdhënësi qeveritar Steffen Seibert në Berlin: Kancelarja nuk ka infeksion nga virusi Corona.

Analiza  për COVID-19 e kancelares Angela Merkel rezulton negative, kësisoj ajo nuk ka infeksion me virusin,  pas analizës së parë, deklaroi zëdhënësi qeveritar Steffen Seibert i pyetur nga agjencia e aljmeve DPA në Berlin. Sipas zëdhënësit në ditët e ardhëshme do të bëhen edhe disa analiza të tjera. 

Kancelarja Angela Merkel vendosi të dielën (22.03)) që vullnetarisht të futej në karantinë në shtëpi, pas konfirmimit të lajmit se është infektuar një mjek, tek i cili kancelarja kishte qenë në kontroll ditën e premte (20.03).

Vetëm pak minuta para se të merret vesh ky lajm, kancelarja Merkel dha një konferencë shtypi, ku komunikoi vendimin e qeverisë dhe landeve të Gjermanisë, për ashpërsimin e masave kundër virusit Corona në vend. Për infektimin e mjekut të saj ajo është informuar pas përfundimit të konferencës së shtypit.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments