×
Thursday, June 13, 2024

Kurz dhe Macron: Iniciativë europiane kundër terrorizmit

November 4, 2020


Pas sulmit terrorist në Vjenë, të dy ditëve më parë, kancelari austriak Sebastian Kurz dhe presidenti francez Emmanuel Macron, janë duke planifikuar një iniciativë të përbashkët europiane kundër terrorizmit.

Kurz dhe Macron zhvilluan një bisedë telefonike ku, veç të tjerash, kancelari e falënderoi Macronin për vizitën në ambasadën austriake në Paris.

Pas sulmit që u kushtoi jetën 4 personave dhe terroristit, simpatizantit të ISIS, qyteti i është kthyer normalitetit. 

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments