×
Sunday, September 24, 2023

Koronavirusi/ Greqia shtyn ndalimin e fluturimeve deri më 15 maj me 5 vende të Europës

April 19, 2020


Deri më 15 maj asnjë fluturim nuk do të bëhet drejt Greqisë apo anasjelltës nga Turqia, Britania dhe 3 vende të BE.

Autoriteti i Aviacionit Civil të Greqisë konfirmoi sot se deri më 15 maj asnjë udhëtim me aeroplan nuk kryhet drejt Greqisë apo anasjelltës me vende si Italia, Spanja, Anglia, Holanda dhe Turqia.

Kjo masë është marrë për të parandaluar përhapjen e COVID-19 pasi dihet që vendet e sipërpërmendura janë nga më të prekurat prej virusit në Europë.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments