×
Friday, April 12, 2024

Koronavirusi/ Austria zgjat masat shtrënguese anti COVID-19

January 4, 2021


Qeveria austriake ka vendosur ta zgjasë bllokimin e saj aktual deri më 24 janar, njoftoi sot ministri i Shëndetësisë, Rudolf Anschober.

“Masa do të thotë që shumë shitës me pakicë, restorante, dyqane dhe ofrues të shërbimeve pritet të qëndrojnë të mbyllura deri në atë datë”, shtoi ai.

Kufizimet e hyrjes, që prekin udhëtarët nga pothuajse të gjitha vendet, gjithashtu, pritet të mbeten në fuqi.

Personat që vijnë nga cilido vend i caktuar si zonë rreziku do të qëndrojnë në karantinë deri në 10 ditë.

Bllokimi i Austrisë pritej të mbaronte më 18 janar.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments