×
Tuesday, July 23, 2024

Gjermania shumë shpejt mund të kalojë Italinë

March 20, 2020


Numri i personave me koranovirus është rritur në shifra dramatakie

Italia është vendi më i prekur nga nga pandemia e Covid-19, por Gjermania mund të shndërrohet në epiqendrën më të madhe europiane të koronavirusit në ditët dhe javët e ardhshme.

Sipas gazetareve te focus.de, numri i personave të prekur në Gjermani është rritur më shpejt sesa në Itali ditën e djeshme. Gazetarët gjermanë shprehen se arësyeja për këtë situatë buron nga mbipopullimi i qyteteve të mëdha.

“Ndërgjegjësimi do të jetë shpëtimi ynë”, shkruajnë gazetarët gjermanë të cilët i bëjnë apel qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi dhe të mbrohen.
 
Bilanci i pandemisë së koronavirusit ka arritur në 33 të vdekur në Gjermani, ndërsa numri total i rasteve të është sot 13.600. Vetëm një ditë më parë autoritet gjermane raportonin 26 të vdekur dhe 10.000 të infektuar.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments