×
Friday, April 12, 2024

OBSH: Europa të bëjë më shumë për të frenuar virusin e ri

January 7, 2021


Europa duhet të bëjë më shumë përballë një situate alarmante për shkak të shfaqjes së një varianti të ri të Covid-19, më ngjitës, i zbuluar për herë të parë në Britaninë e Madhe, deklaroi Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH).

“Këto duhet të jenë masa thelbësore, të cilat ne të gjithë i dimë, të cilat duhet të rriten për të mundësuar një transmetim sa më të ulët, të lehtësojnë shërbimet tona antiCovid-19 dhe të shpëtojnë jetë”, deklaroi drejtori për Europën i OBSH-së, Hans Kluge.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments