×
Saturday, June 3, 2023

“Nuk mund të rrezikojmë të kemi më shumë viktima”, Conte ‘kyç’ Italinë deri më 3 maj

April 10, 2020Firmoset dekreti i ri për lëvizjen e qytetarëve italianë në kohën e pandemisë së koronavirusit.

“Masat kufizuese zgjaten deri më 3 maj. Ky është një vendim i vështirë por i domosdoshëm për të cilin unë marr përsipër të gjitha përgjegjësitë politike.”

Kështu deklaroi sot kryeministri italian, Giuseppe Conte gjatë një konference për shtyp në Pallatin Chigi duke njoftuar kështu masat e reja të lëvizjes.

Sidoqoftë, libraritë, kancelaritë dhe dyqanet për fëmijë si dhe disa aktivitete të tjera prodhuese, siç janë rihapja e pylltarisë do të jenë të lejuara që nga 14 prilli.

“Ne nuk mund të hedhim poshtë përpjekjet e bëra deri më tani”: Do të rrezikonim të kishim rritje të numrit të viktimave”, shtoi kryeministri Conte.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments