×
Tuesday, March 28, 2023

Mbyllet centrali bërthamor në Slloveni pas tërmetit që ra sot në Kroaci

December 29, 2020Centrali bërthamor i Sllovenisë, Kërshko, u mbyll sot si një masë paraprake, pas tërmetit me madhësi 6,3 ballë Rihter që goditi Kroacinë.

Sipas agjencisë sllovene të lajmeve, STA, kjo është një procedurë normale në rastet e tërmeteve të forta.

Një tërmet me magnitudë 6,3 ballë të shkallës Rihter tronditi para pak minutash Kroacinë, njoftoi Qendra Sizmologjike Europiano-Mesdhetare.

Tërmeti u ndje edhe në Itali, Serbi dhe Bosnje-Hercegovinë.

Edhe dhe, Kroacia u godit nga një tërmet 5,2 ballë Rihter.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments