×
Tuesday, July 23, 2024

Kthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria/ Rama takon Gjeneralin Abass: Vijon operacioni për kthimin e fëmijëve të tjerë

October 27, 2020


Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim në Beirut me gjeneralin Abass, të cilin e falënderoi për ndihmën e paçmueshme për kthimin në Shqipëri të katër fëmijëve dhe një gruaje.

Kreu i qeverisë  shprehet se gjatë takimit me gjeneralin Abass konfirmuam edhe vijimin e operacionit të kthimit të fëmijëve të tjerë nga kampet e Sirisë.

“Me Gjeneralin Abass përpara kthimit në atdhe bashkë me fëmijët, për ta falenderuar për ndihmën e tij të paçmueshme, si edhe për të konfirmuar sy më sy vijimin e operacionit për kthimin e fëmijëve të tjerë”, – thekson Rama i cili udhëtoi një ditë më parë drejt Libanit.

Ditën e sotme pritet të vijnë në Shqipëri Floresha Rasha dhe fëmijët e saj Amar Rasha, Emel Rasha dhe Hatixhe Rasha si dhe djali i familjes Dumani, Endri Dumani, të cilët u morën nga kampi Al Hawl në Siri.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments