×
Friday, March 24, 2023

KQZ-ja e re/ Ambasadori i BE-së, Soreca takim me Celibashin

October 16, 2020
Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian, Luigi Soreca, zhvilloi sot një takim me Komisionerin Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirian Celibashi.

“Urova sot Ilirian Celibashin për emërimin e tij në pozicionin e Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve në Shqipëri”, u shpreh Soreca pas takimit.

“Diskutuam sfidat e rëndësishme me të cilat përballet KQZ-ja për të zbatuar me shpejtësi reformën zgjedhore të 5 qershorit, si dhe mënyrën se si BE mund të japë ndihmë teknike në prag të zgjedhjeve të prillit të ardhshëm”, u shpreh Ambasadori i BE-së, Luigi

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments