×
Sunday, October 1, 2023

KE reagon për vaksinën anti COVID-19: Do të sigurohemi që të jetë e sigurt dhe efektive

December 25, 2020Komisioni Evropian nëpërmjet një statusi në “Twitter” ka reaguar për procesin e vaksinimit që pritet të fillojë së shpejti në vendet e Bashkimit Evropian.

Me anë të një shkrimi në Twitter, thotë se tashmë janë në proces autorizimi dhe çdo shtet do të sigurojë dozat e nevojshme dhe të vërtetojë se janë të sigurta e efektive për të ndikuar në “shk atër rimin” e pandemisë.

Reagimi: “Ne kemi një proces të fuqishëm autorizimi për të siguruar që çdo vaksinë në tregun e BE-së është e sigurt dhe efektive. Vaksina e COVID-19 nuk bën përjashtim”.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments