×
Tuesday, March 28, 2023

Kancelarja Merkel: Pandemia një provë për kohezionin tonë shoqëror

October 27, 2020Çështjet sociale bëhen më akute për shkak të koronavirusit dhe për këtë pandemia po zbulon të jetë një provë për shoqërinë tonë dhe kohezionin e saj, deklaroi kancelarja gjermane, Angela Merkel.

“Pandemia me pasojat e saj të shumta na ka prekur të gjithëve ne, por më shumë se të gjithë ata që kanë më pak të ardhura, ata që në jetën e përditshme kanë nevojë për vëmendje dhe mbështetje, por që tani mund ta kenë edhe më të vështirë se zakonisht për ta marrë për shkak të koronavirusi”, theksoi kancelarja.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments