×
Sunday, April 2, 2023

Fillon samiti vendimtar për planin e rimëkëmbjes së BE post COVID-19

December 10, 2020Një samit vendimtar për planin e rimëkëmbjes postCOVID-19 dhe buxhetin europian u hap sot, me një program të ngarkuar, nga koordinimi përballë pandemisë, ambiciet klimatike dhe deri tek sanksionet e mundshme kundër Turqisë.

Drejtuesit e 27 vendeve të BE-së mbajtën një minutë heshtje në kujtim të presidentit francez, Valery Giscard d’Estaing, i cili vdiq më 2 dhjetor, një artizan i ndërtimit europian.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments