×
Thursday, September 28, 2023

30-vjetori i themelimit të LDK, Balla: Misioni dhe vizioni i Presidentit Rugova, themelet shtetformuese të Kosovës

December 23, 2019Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka uruar me rastin e 30-të krijimit të gjithë anëtarët dhe simpatizantët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Përmes një postimi në Twitter Balla deklaron se misioni i LDK-së dhe vizioni largpamës i Presidentit Rugova janë themelet shtetformuese të Kosovës.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Dëshiroj t’iu uroj gëzuar ditëlindjen e 30-të të gjithë anëtarëve dhe simpatizantëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Misioni i LDK dhe vizioni largpamës i Presidentit Rugova janë themelet shtetformuese të Kosovës. Urime të sinqerta mikut tim Kryetarit @IsaMustafaKS

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments