×
Thursday, September 28, 2023

Shkupi anulon fluturimet me Italinë

March 8, 2020Perhapja me shpejtesi e koronavirusi ka sjellë anulimin e fluturimeve të para nga Itali ne drejtim te Maqedonisë së Veriut.

Gjatë ditës së sotme janë anuluar një fluturim nga Trevizo dhe një tjetër nga Milano.

Qytetareve që kishin prenotuar boletat nuk është dhënë asnjë datë e re për fluturim dhe ende nuk dihet se kur qytetarte do te mund te fluturojne drejt destinacioneve te tyre.

Ndërkohë në Shkup mbeten ende në spital çifti i prekur me virusin.Gjendja e tyre është e qëndrueshme, por autoritetet po i mbajnë nën monitorim për shkak të moshës.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments