×
Tuesday, July 23, 2024

SHBA kalon Italinë, bëhet vendi me më shumë viktima nga COVID-19

April 11, 2020


Prej 11 prillit SHBA është vendi me më shumë viktima dhe me më shumë të infektuar nga COVID-19 në gjithë botën.

SHBA shënon 20 mijë e 64 viktima kurse Italia 19 mijë e 468 por Italia tashmë ka një trend shumë më të ulët.

Nga ana tjetër SHBA numëron gjysmën milion të prekur nga 1 milion e 760 mijë e 853 që ka gjithë bota.

Vetëm Neë York ka më shumë të infektuar se sa gjithë vendet e tjera kurse në Europë gjendja është rënduar në Francë, Britani apo Zvicër.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments