×
Thursday, April 18, 2024

Reporterja për Shqipërinë në PE, Santos apel Shqipërisë: Miratoni sa më shpejt Reformën Zgjedhore

June 2, 2020


Reporterja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Isabel Santos deklaroi sot se të gjitha palët politike në Shqipëri duhet të vazhdojnë dialogun për të arritur përfundimin sa më shpejt të Reformës Zgjedhore.

Ajo theksoi se reformat nuk janë të rëndësishme vetëm për pranimin në BE, por për shqiptarët dhe Shqipërinë.

“Është e rëndësishme për Shqipërinë që Reforma Zgjedhore të përfundohet në përputhje me rekomandimet e ODHIR/OSBE-së. Të gjitha palët duhet të vazhdojnë dialogun dhe të arrijnë një zgjidhje së shpejti. Reformat nuk janë të nevojshme vetëm për pranimin në BE, por edhe të rëndësishme për popullin e Shqipërisë”, theksoi Isabel Santos.

Euenws.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments