×
Wednesday, July 17, 2024

Kryeministri Rama zbulon emrin e kryenegociatorit të Shqipërisë me BE-në

May 9, 2020


Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka emëruar diplomatin Zef Mazi në krye të grupit negociator me Bashkimin Europian.

Deklarata u bë sot më 9 Maj, Ditën e Europës, teksa po zhvillonte një konferencë me Ambasadorin e BE-së, në vendin tonë Luigi Soreca.

“Kemi ngritur edhe grupin negociator, është momenti për ta thënë emrin e kryenegociatorit edhe pse na ka kritikuar neve, kjo është një arsye më shuë për ta përfshirë në këtë process, është i njohur dhe i respektuar nga të gjithë, ambasadori Zef Mazi. Ai bashkë me një grup të mirëpërzgjedhur do të jenë regjia e betejës për negociatat, një betejë që zhvillohet në fushën e dijes, vullnetit të mirë për ta cuar procesin para në shumë drejtime”,- tha Rama.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments