×
Tuesday, February 27, 2024

Kryeministri britanik, Johnson zbulon ‘planet e emergjencës’ gjatë trajtimit të COVID-19

May 3, 2020


Kryeministri britanik, Boris Johnson, në një intervistë për gazetën The Sun, ka treguar detaje për gjendjen e tij të keqe gjatë trajtimit të virusit COVID-19. Johnson tha se ka marrë shumë litra me oksigjen për të mbijetuar.

Ai shtoi se java që kaloi në spital e ka shtyrë që të luftojë për të tejkaluar virusin dhe të kthejë vendin në gjendjen e mëparshme.

Më herët, e fejuara e kryeministrit, Carrie Symonds, njoftoi se e kanë emëruar djalin e tyre të lindur disa ditë pas lirimit të Johnson nga spitali me emrin Wilfred Lawrie Nicholas Johnson, që i dedikohet gjyshërve të tij dhe dy mjekëve që e kanë trajtuar kryeministrin.

Johnson theksoi se kanë qenë momente të vështira dhe se ka menduar si do të dalë nga kjo situatë.

Ai ishte diagnostikuar me koronavirus më 26 mars dhe ishte pranuar në spital 10 ditë më vonë ku më pas ishte vendosur në kujdes intensiv.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve të raportuara në lidhje me koronavirusin në Mbretërinë e Bashkuar tani ka arritur në 28,131 – një rritje prej 621 nga e premtja.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments