×
Tuesday, March 21, 2023

BE porosit doza të tjera të vaksinës anti COVID-19

December 29, 2020
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka konfirmuar se Bashkimi Europian ka porositur edhe 100 milionë doza shtesë të Covid-19.  

Në një status në rrjetet sociale, politikania gjermane ka shkruar se BE ka nevojë edhe për këtë shifër për të kryer vaksinimin e plotë të qytetarëve pjesë e BE-së.

Më tej, Von der Leyen sqaron se kjo shifër do të rritet sipas nevojës.

Statusi i plotë:

Ne vendosëm të merrnim edhe 100 milionë doza shtesë të #BioNTech/@Pfizer vaksina, e cila tashmë po përdoret për të vaksinuar njerëzit në të gjithë BE-në. Prandaj do të kemi 300 milion doza të kësaj vaksine, e cila u vlerësua si e sigurt dhe efektive. Më shumë vaksina do të pasojnë!

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments