×
Tuesday, September 27, 2022

Barnier del nga nga karantina: Gati të fillojmë bisedimet fizike me Londrën

November 27, 2020

Në përputhje me rregullat belge, ekipi im dhe unë nuk jemi më në karantinë dhe negociatat fizike mund të vazhdojnë, deklaroi shefi i BE-së për negociatat lidhur me Brexit, Michel Barnier.

“Sot do të informoj shtetet anëtare dhe Parlamentin Europian mbi zhvillimet të cilat do të jenë shumë të rëndësishme”, shtoi ai.

Barnier do të vazhdojë bisedimet fizike me David Frost.

Mbetet për t’u parë ecuria e bisedimeve delikate për disa tema si lëvizja e personave, peshkimi dhe marrëdhëniet tregtare.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments