×
Friday, August 12, 2022

Shqipëria goditet nga një termet me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter

April 27, 2020

Një tërmet ka lëkundur Tiranën dhe Fushë Krujën këtë mbrëmje, në orën 22:15, duke krijuar panik te qytetarët, pasi lëkundjet kanë qenë të forta.

Instituti i Gjeoshkencës, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) raporton se lëkundja ka qenë me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter.

Sipas IGJEUM, epiqendra e tërmetit ka qenë në Derven të Fushë Krujës.

E1175d75 7c37 43ab A246 7ae754630654

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments