×
E mërkurë, 21 Tetor, 2020

Shënohet “Dita pa automjete” në Bruksel

20 Shtator, 2020

Sot në kryeqytetin europian, Bruksel, u mbajt aktiviteti tradicional “Dita pa automjete”.

Trafiku pezullohet për një ditë ndërsa ndalesa përfshin të gjitha automjetet, përveç atyre me leje speciale.

Ky është një aktivitet që zhvillohet çdo vit të dielën e tretë të shtatorit.

Vendasit dhe turistët shijuan rrugët pa automjete dhe zhurmën e tyre. Shumë prej tyre shfrytëzuan këtë për një shëtitje pa brenga me biçikletë.

Eunews.al

Komente

avatar
  Ndiqe  
Me lajmëro për