×
Sunday, May 19, 2024

Lufta ndaj COVID-19, Von der Leyen bisedë telefonike me presidentin Erdoğan

May 1, 2020


Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidenten e Komisionit Evropian (KE), Ursula von der Leyen.

Sipas një njoftimi nga Drejtoria e Komunikimeve e Presidencës së Turqisë, në bisedë janë trajtuar çështjet si bashkëpunimi në luftën kundër koronavirusit të ri (COVID-19), hapat e përbashkëta që mund të hidhen pas pandemisë dhe çështjet rajonale.

Kujtojme se Turqia gjate kesaj periudhe i ka derguar dihmë mjekësore vendeve europiane dhe vendeve te Ballkanit Perendimor pwr te luftuar perhapjen e koronavirusit. 

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments