×
Wednesday, March 22, 2023

Ambasadori i BE-së, Soreca: Dhuna ndaj grave dhe vajzave është shkelje e të drejtave të njeriut

November 25, 2020
Dhuna ndaj grave dhe vajzave është shkelje e të drejtave të njeriut.

Kreu i Delegacionit të Bashkimit  Europian, ambasadori Luigi Soreca apeloi sot në lidhje me problematikën e dhunës ndaj grave dhe vajzave, duke shpërndarë mesazhin e Komisionit Europian se dhuna ndaj grave nuk ka vend në BE.

“Ne vazhdojmë të punojmë pa u lodhur me partnerët tanë për të hetuar aktet e dhunës ndaj grave, për të mbështetur viktimat dhe për të adresuar shkaqet themelore”, thekson KE në postim.

Ndërsa ambasadori Soreca shprehet se, “dhuna ndaj grave dhe vajzave është shkelje e të drejtave të njeriut dhe nuk ka vend askund në botë”.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments