×
Monday, July 15, 2024

“Ta bëjmë rajonin shembull solidariteti”

March 31, 2020


Kryeministri Edi Rama i kërkon Presidentit serb Aleksandar Vuçiç të hapë traun për 24 kamionët me mallra të bllokuar në kufirin Kosovë- Serbi prej 24 orësh.

Rama në një mesazh shqip dhe serbisht i lutet Presidentit serb që rajonin e Ballkanit Perëndimor ta bëjnë shembull rrezatues të solidaritetit për të fituar luftën me armikun koronavirus.

STATUSI I EDI RAMËS

Aleksandar Vuçiç

Vetëm përmes solidaritetit pa kufi e kompasionit si njerëz të sulmuar nga një armik i egër, ne mund e duhet të fitojmë!Ju lutem z.President ngrijeni traun për kamionët e le ta bëjmë rajonin tonë shembullin rrezatues të #Solidaritetit kaq të nevojshëm për ta fituar luftën

Prej 24h kamionët me mallra  nga Kosova janë bllokuar në kufirin e Serbisë! #LinjaeGjelbërt në rajon s’mund t’i nënshtrohet rregullave të çdo vendi, po veç një rregulli të thjeshtë: Këtë luftë që duhet ta fitojmë së bashku duke ndihmuar njëri-tjetrin jo armikun e pakufi!

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments