×
Tuesday, February 27, 2024

NATO: Krizë e paprecedentë, do ta kapërcejmë së bashku

March 19, 2020


Kjo është një krizë e paprecedentë, në të kaluarën kemi kapërcyer kriza dhe së bashku do ta kapërcejmë edhe krizën e koronavirusit, deklaroi sot sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

Ai ngushëlloi familjet e viktimave dhe shprehu solidaritetin me ata që vuajnë nga virusi si edhe mirënjohjen për të gjithë ata që punojnë në sektorin e shëndetësisë.

”Kjo është një kohë kur rezistenca jonë është vënë në provë dhe po testohet në kufijte e saj”, theksoi Stoltenberg.

”Qeveritë tona aleate kanë marrë masa të pashembullta, ndërkohë që po vihen re pasojat e para të thella ekonomike”, shtoi ai.

Më pas, Stoltenberg përmendi masat e forta dhe parandaluese të miratuara nga NATO-ja, si për shembull në selinë në Bruksel për të kufizuar rreziqet dhe përhapjen e virusit dhe për të siguruar që puna vazhdon.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments