×
Tuesday, July 23, 2024

Ministri gjerman i Shëndetësisë pozitiv me COVID-19

October 21, 2020


Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn ka rezultuar pozitiv me COVID-19  dhe është vetëkarantinuar.

“Deri më tani, ai ka shfaqur vetëm simptoma të ftohjes”, tha Ministria e Shëndetësisë.

Spahn është një nga zyrtarët më të rëndësishëm të Gjermanisë në luftën për frenimin e përhapjes së koronavirusit të ri.

Gjermania po përballet me një rritje të re në rastet e COVID-19, duke regjistruar më shumë infektime ditore sesa në fillim të pandemisë në mars, megjithëse testimi është rritur ndjeshëm që nga ajo kohë.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments