×
Tuesday, September 26, 2023

“Me BE-në mund të fillojmë proces të ri”

March 10, 2020Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan deklaroi se me Bashkimin Evropian mund të fillojnë proces të ri. “Në këtë drejtim kemi bërë shumë hapa dhe do të vazhdojmë të bëjmë”, tha ai.

Erdoğan: Turqia ka paguar çmim të madh për armëpushimin dhe mbrojtjen e civilëve në Idlib, Siri. Tani BE-ja duhet ta bëjë pjesën e vet.

Erdoğan veprimet greke kundër azilkërkuesve në kufij i quan “vrasëse”, thotë se nuk do të heshtë.

Erdoğan njoftoi samit të ri në Stamboll me Macron dhe Merkel të martën me pjesëmarrjen e mundshme të Boris Johnson të Britanisë.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments