×
Monday, February 26, 2024

Kroaci, konfirmohen gjashtë raste të reja nga koronavirusi

May 13, 2020


Kroacia ka regjistruar edhe gjashtë persona me sëmundjen COVID-19, që e shkakton koronavirusi i ri.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në këtë vend ka arritur në 2,213, ka njoftuar ministri i Shëndetësisë së Kroacisë, Vili Berosh.

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar tre të vdekur, një grua 93 – vjeçare në Split, një grua 84 – vjeçare në Koprivnica dhe një burrë 83 – vjeç në Zagreb.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Kroaci është 94.

Ministri Berosh bëri të ditur se aktualisht në spitale janë të shtrirë 150 persona.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments