×
E martë, 20 Tetor, 2020

Johnson: Masa urgjente për frenimin e COVID-19

22 Shtator, 2020

Britania e Madhe duhet të marrë masa urgjente për të frenuar përhapjen e koronavirusit, pas një shtimi infeksionesh në të gjithë vendin këtë muaj, deklaroi kryeministri Boris Johnson.

“Kemi arritur një pikë kthese të rrezikshme”,  theksoi Johnson para parlamentit duke njoftuar ”rregullat e rrepta të vendosura për të shpëtuar jetë dhe për të kufizuar dëmin ekonomik”.

Johnson tha se masat e reja në Angli, duke përfshirë kufizimin e orëve të hapjes së pub-eve dhe restoranteve dhe nxitjen e njerëzve për të punuar nga shtëpia, pritet të zgjasin deri në gjashtë muaj.

“Ne jemi duke marrë masa vendimtare dhe të përshtatshme për të balancuar shpëtimin e jetës me mbrojtjen e vendeve të punës”, shtoi Johnson.

Eunews.al

Komente

avatar
  Ndiqe  
Me lajmëro për