×
Thursday, June 1, 2023

Hahn: Shpresoj shumë te një marrëveshje unanime mbi buxhetin e BE-së

June 25, 2020Për sa i përket buxhetit shumëvjeçar të BE-së jemi vonë me kohën, por tashmë, kemi një datë të qartë nga ana e presidencës së Këshillit Europian për një samit të jashtzakonshëm të krerëve të shteteve dhe qeverive të BE-së, deklaroi komisioneri i BE-së për Buxhetin, Johannes Hahn.

“Shpresoj që ky Këshill të jetë i përgatitur mirë mbi temën e buxhetit”, theksoi Hahn para Komisionit të Buxhetit të BE-së.

“Bazuar në përvojën tonë historike, mund të jetë e mundur që për herë të parë të kemi një marrëveshje në një takim të vetëm. Unë mendoj se ky duhet të jetë fokus ynë kryesor”, shtoi ai.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments