×
Wednesday, September 28, 2022

Funksionaliteti i Gjykatës Kushtetuese, Varhelyi: Plotëson listën e kushteve për tryezën e parë ndërqeveritare

December 23, 2020

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Varhelyi ka komentuar ngjarjen e ditës së sotme me Gjykatës Kushtetuese në Shqipëri që bëhet funksionale pas thuajse 3 vitesh.

Varhelyi e konsideron këtë si një lajm të shkëlqyeshëm dhe arritje të rëndësishme.

Ai shton se tashmë funksionaliteti i Gjykatës Kushtetuese plotëson listën e kushteve për tryezën e parë ndërqeveritare.

STATUSI NGA OLIVER VARHELYI

Lajm i shkëlqyeshëm! Me emërimin e anëtarit të 6-të nga Presidenti Ilir Meta  Gjykata Kushtetuese bëhet funksionale. Arritje e rëndësishme për institucionet dhe njerëzit si pjesë e reformës në drejtësi. Kjo plotëson listën e kushteve për tryezën e parë ndërqeveritare.

#Albania: Excellent news! With nomination of 6th member by President @ilirmetazyrtar the Constitutional Court becomes functional. Important achievement for institutions & people as part of justice reform. This completes the list of conditions for 1st IGC.

— Oliver Varhelyi (@OliverVarhelyi) December 23, 2020

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments