×
Thursday, June 1, 2023

Basha kundër Reformës në Drejtësi, nëse do të vinte në pushtet, do t’i kalonte qeverisë kompetencat e Prokurorisë

May 28, 2020Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha edhe gjatë mbrëmjes së sotme dëshmoi se është kundër Reformës në Drejtësi.

I ftuar në emisionin Opinion kryedemomrati Basha deklaroi se nëse do të vinte në pushtet do t’i kalonte qeverisë kompetencat e Prokurorisë, duke theksuar disa herë se ai posaçërisht do të kundesej për të çuar para drejtësisë kryeministrin aktual Edi Rama dhe ministrta e tij që kanë shkelur ligjin.

“Nuk ka për të patur ndryshim të vërtetë pa ndëshkuar Ramën Veliajn, ministrant e tyre për çdo shkelje ligjiore. Rruga mund të mos jetë e shpejtë, por ky është zotimi im personal si kryetar i opozitës dhe nesër drejtues i ardhshëm.

Nuk do të ketë as aministi të fshehur dhe as marrëveshje për këtë. Nuk kam as mllef dhe as diçka personale. Por kam realizimin, që pa ndëshkimin e krimeve, ajo shoqëri i përsërit ato.
E dyta, si mund të mendohet që të jemi bashkë? Rama i ka bërë zgjedhjet e veta, paratë e shqiptarëve 2 miliardë euro ja ka dhënë oligarkëve.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments