×
Thursday, June 1, 2023

Ambasadorja e SHBA, Kim: Kam udhëzime të qarta nga Uashingtoni për Shqipërinë

June 19, 2020Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, ka dhënë një intervistë për A2 CNN, e cila do të transmetohet sot në darkë.

Në një pjesë të shkurtër të zbardhur nga Ambasada amerikane në Tiranë, Kim shprehet: “Qytetarët shqiptarë duhet të vazhdojnë të ngrenë zërin për të shprehur pakënaqësitë e tyre, për të shprehur kërkesën e tyre për më shumë transparencë, më shumë sundim të ligjit.

Përsa i përket Shteteve të Bashkuara, unë kam udhëzime të qarta nga Uashingtoni që kjo të mbetet një prioritet dhe unë jam e vendosur për ta çuar përpara”.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments