×
Sunday, October 2, 2022

Ngritja e SPAK, Balla: Do të hetojë korrupsionin dhe do të godasë fort krimin e organizuar

December 19, 2019

Kryetari i Grupit Parlamemtar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se sot është një moment historik në rrugën e Drejtësisë së re, sepse zyrtarisht prokurorët e rinj të SPAK filluan detyrën.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla thekson se Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion dhe Anti-Krim i Organizuar është një strukturë e re e pavarur që do të hetojë dhe ndjekë penalisht korrupsionin në të gjitha nivelet dhe do të godasë fort krimin e organizuar.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Sot është një moment historik në rrugën e Drejtësisë së re. Sot zyrtarisht prokurorët e rinj të SPAK filluan detyrën. Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion dhe Anti-Krim i Organizuar është një strukturë e re e pavarur që do të hetojë dhe ndjekë penalisht korrupsionin në të gjitha nivelet dhe do të godasë fort krimin e organizuar. Kush bërtiste se Reforma në Drejtësi nuk po ecën përpara, apo ka ngecur, kush u përbetua se do ta bllokonte, sot ka marrë përgjigjen👊🇦🇱🇪🇺

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments