×
Sunday, May 28, 2023

Zgjerohet metroja e Athinës, kryeministri grek Mitsotakis inauguron tre stacione të reja

July 6, 2020Metroja e Athinës në Greqi, një nga investimet më të mëdha në Ballkan është zgjeruar me tre stacione të reja.

Investimi është pjesë e një hapësirë hekurudhore prej 7.5 kilometrash, me 6 ndalesa nga lagjia Haidari deri në portin e Pireut që përfundon më 2022.

Por sot Mitsotakis së bashku me ministrin e infrastrukturës, Karamanlis inaguruan stacionet e Agia Vravara, Nikaia dhe sheshit Korydallos Eleftheria.

Parashikohet që ky investim t’u shërbejë 60 mijë qytetarëve brenda një dite.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments