×
Tuesday, March 21, 2023

Vrasja e Xhuvanit/ Rama: I thanë shqiptarëve se kanë një grup të armatosur

April 22, 2021
Kryeministri Edi Rama ka komentuar ngjarjen e rëndë të ndodhur ditën e djeshme në Elbasan ku ndërroi jetën Pjerin Xhuvani duke thënë se treguan se kanë një grup të armatosur.https://1ad7d95407c55f82c754487fcfaf7f77.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Në fjalën e tij nga fushata përmbyllëse në Tiranë, Rama tha se kushdo duhet t’i vërë gishtin kokës për të bërë diferencën mes atyre dhe PS.

Edi Rama: Pas gjithë asaj që ndodhi dje në Elbasan, jam më shumë se kurrë krenarë për ju. Ata bëjnë çmos që t’ju lëndojnë, që t’ju dekurajojnë, madje që t’ju poshtërojnë dhe ka Zot sepse ata që i bënë të gjitha ato kundër jush dolën zhveshur, por jo si unë zhveshur se ashtu s’dalin dot.

Por dolën zhveshur në të gjithë përmasën e karakterit të tyre kur pa pasur asnjë pikë turpi pasi e gjithë Shqipëria u trondit nga humbja e një jete, morën përsipër tu thonë shqiptarëve se ata e kanë një grup të armatosur, të shpërndarë kudo, ata e kanë dhe unë besoj që sot kush ende nuk e ka kuptuar diferencën e madhe mes jush dhe atyre mes nesh dhe të gjithë atyre duhet t’i vërë gishtin kokës fort për fëmijët e tij.

Të lësh pas edhe viktima do të thotë që janë njerëz vetëm kur janë brenda autokolonës tënde dhe jashtë saj nuk kanë më vlerë. Ky episod kaq tragjik duhet të bëjë shqiptarët që të zgjohen e të kujtojnë se cfarë i kanë bërë Shqipërisë prej 30 vjetësh.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments