×
Sunday, February 25, 2024

Varhelyi: Mbyllja e reformës zgjedhore thelbësore për integrimin e Shqipërisë në BE

May 28, 2020


Komisioneri për Zgjerimin e BE, Oliver Varhelyi përmes një statusi në Twitter deklaron se ka biseduar sot me kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe mirëpret vendimin e tij që opozita të jetë pjesë e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore.

Sipas tij, përmbyllja pa vonesë e reformës zgjedhore është thelbësore për rrugën e Shqipërisë drejt BE.

STATUSI I PLOTE
Bisedova me Lulzim Bashën sot, duke mirëpritur rifillimin e punës ndër-partiake për Reformën Zgjedhore në Këshillin Politik. Thelbësore për Shqipërinë dhe rrugën e saj drejt BE është që kjo reformë e rëndësishme të përmbyllet pa vonesë të mëtejshme, në përputhje me rekomandimet e marsit Këshillit të Europës.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments