×
Wednesday, November 29, 2023

Sulmi me raketa mbi një pallat në Kiev, 35 të plagosur, mes tyre 2 fëmijë 

February 26, 2022


Ministria e Brendshme e Ukrainës ka publikuar imazhe të ndërtesës së apartamentit në Kiev që u dëmtua herët të shtunën nga sulmet ruse, të cilat tregojnë punonjësit e urgjencës që ndihmojnë në evakuimin e banorëve.

Fotot tregojnë disa njësi apartamentesh të shpërthyera tërësisht, muret e tyre të jashtme dhe dritaret mungojnë — një vrimë e hapur në anën e ndërtesës.

Trotuari poshtë ndërtesës është i mbushur me mbeturina. Disa dritare në disa katet e poshtme duken të thyera, me dëmtime të ngjashme në çatitë e ulëta ngjitur.

Një foto tregon dy reagues të urgjencës duke mbajtur një grua larg vendit të ngjarjes, me punëtorë të tjerë që vrapojnë në sfond.

Eunews.alComments are closed.