×
Tuesday, June 6, 2023

Spanjë, 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë rast me koronavirus

June 1, 2020Spanja ka shënuar sot zero raste të reja koronavirusi në 24 orët e fundit, për herë të parë prej muajit mars. Lajmi i gëzuar u njoftua nga ministria e shëndetësisë dhe vjen në kohën kur vendi përgatitet të zbusë kasat e ashpra kufizuese. Javën e fundit 35 njerëz kanë vde kur në vend nga COVID-19, duke e çuar numrin total në 27,127.

Në kulmin e epidemisë Spanja ka regjistruar deri në 1,000 vd ekje koronavirusi në ditë. Rreth 32 milionë njerëz, rreth 70 përqind e popullsisë së vendit janë tashmë në fazën e dytë të zbutjes së masave. Katër ishuj spanjollë me numër të vogël infektimesh hynë sot në fazën e tretë të reduktimit të kufizimeve.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments