×
Saturday, June 3, 2023

Shqipëria lëkundet nga një tërmet i fortë 4.5 ballë

June 8, 2020Një tërmet i fortë lëkundi Shqipërinë pak çaste më parë.

Lëkundja sizmike ishte e fortë me magnituda 4.5 ballë i shkallës rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qene Deti Adriatik.

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion lidhur me tërmetin i cili rezulton të ketë epiqendër Gjirin e Lalëzit dhe u ndie në Durrës dhe Tiranë.

Lëkundjet ishin me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter teksa deri tani nuk raportohet për dëme

INFORMACIONI NGA MINISTRIA E MBROJTJES

Sipas infove paraprake nga IGJEUM, lekundjet me magnitude 4.3 te shkalles rihter me epiqender ne Gjirin e Lalzit.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments