×
Thursday, June 13, 2024

SHBA, Pelosi rizgjidhet nga demokratët për kryesimin e Dhomës së Përfaqësuesve

November 18, 2020


Deputetët demokratët e zgjedhën sërish Nancy Pelosi-n si kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve, ku ata do të kenë një shumicë të ngushtë me fillimin e mandatit të Joe Biden.

“Urime, Nancy Pelosi, sërish e zgjedhur nga Demokratët e Dhomës për të qenë udhëheqësja dhe kandidatja jonë e guximshëm për postin e Kryetares së Dhomës së Kongresit të 117-të!”, shkroi në Twitter grupi parlamentar demokrat, përgjegjës për këtë emërim.

Gjatë votimit, pati zëra për më shumë rinovim, megjithatë Pelosi do të jetë ajo që do të betohet në janar, pas një votimi zyrtar të deputetëve, në seancën e re parlamentare.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments