×
Sunday, September 24, 2023

SHBA, hakerohet faqja e internetit të fushatës së Trump

October 28, 2020


Faqja web e fushatës së presidentit amerikan, Donald Trump, u hakerua në atë që dukej të ishte një mashtrim i kriptovalutave.

Vizitorët në faqen e internetit u pritën me një mesazh që thoshte se faqja ishte “sekuestruar” dhe se hakerat kishin siguruar qasje në bisedat sekrete të Trump dhe familjes së tij.

Mesazhi u tha vizitorëve se informacioni do të lëshohej nëse hakerat paguheshin në monedhë digjitale ose vizitorët mund të paguanin hakerat që të mos lëshonin informacionin.

Trump dhe Shtëpia e Bardhë nuk komentuan për sulmin

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments