×
Sunday, May 28, 2023

Sezoni i ri i Ligës së Kampionëve nis më 20 tetor

July 1, 2020UEFA ka njoftuar se sezoni i ri në Ligën e Kampionëve 2020/21, do të nisë më 20 tetor dhe do të përfundojë me ndeshjen finale në Stamboll më 29 maj. Fillimi i vonuar është konfirmuar nga vetë Liga e Kampionëve, gara më prestigjioze evropiane për klube, e cila e publikoi orarin e ndeshjeve deri në finalen e Ataturkut në Stamboll, transmeton Gazeta Express.

Orari i ndeshjeve për sezonin 2020/21 në Ligën e Kampionëve:

Rundi i parë i fazës grupore – 20/21 tetor, 2020

Rundi i dytë i fazës grupore – 27/28 tetor, 2020

Rundi i tretë i fazës grupore – 3/4 nëntor, 2020

Rundi i katërt i fazës grupore – 24/25 nëntor, 2020

Rundi i pestë i fazës grupore – 1/2 dhjetor, 2020

Rundi i gjashtë i fazës grupore – 8/9 dhjetor, 2020

1/8 e finales – Ndeshjet e para: 16/17 dhe 23/24 shkurt, 2021. Ndeshjet e kthimit: 9/10 dhe 16/17 mars, 2021

Çerekfinalet – Ndeshjet e para: 6/7 prill, 2021. Ndeshjet e kthimit: 13/14 prill, 2021

Gjysmëfinalet – Ndeshjet e para: 27/28 prill, 2021. Ndeshjet e kthimit: 4/5 maj, 2021

Finalja –29 maj, 2021

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments