×
Tuesday, June 6, 2023

Serbi/ Kryetarja e Parlamentit dhe Ministri i Mbrojtjes pozitivë me COVID-19

June 27, 2020Kryetarja e Kuvendit të Serbisë Maja Gojkoviç si dhe Ministri Serb i Mbrojtjes, Aleksander Vulin kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Sipas asaj që shkruajnë mediat serbe, zyrtarët e lartë janë karantinuar tashmë.

Ata dyshohet se janë infektuar gjatë një feste ku kanë marrë

Të dy zyrtarët aktualisht janë në gjendje të mirë shëndetësore. Si Vulin ashtu dhe Gojkovic do t’i nënshtrohen një testi të dytë pas disa ditësh.

Gjithashtu edhe drejtori i zyrës për Kosovën, Marko Duric rezultoi me koronavirus. Ai aktualisht është vetëkarantinuar në banesë dhe është në pritje të testit të dytë. 

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments