×
Tuesday, July 23, 2024

Rusia paralajmëron BE: Nëse vendosni sanksione, ndërpresim lidhjet

February 12, 2021


BE ditët e fundit është shprehur e shqetësuar, duke i quajtur deklaratat e ardhura nga Rusia si kërcënuese për shkak të dënimit të Alexei Navalny.

Por duket se Rusia nuk do të qëndrojë duarkryq, dhe mesazhi vjen pikërisht nga kreu i diplomacisë ruse, Sergei Lavrov që deklaroi se është gati për ndërprerje marrëdhëniesh me BE, madje dhe për “luftë”.

“Jemi gati. Ne nuk duam të izolohemi nga punët e botës, por duhet të jemi të përgatitur për këtë.”- tha Lavrov.

Eunews.al

0 0 votes
Article Rating


Ndiqe
Me lajmëro për
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments